Rozloučení se Smetankou se koná v pátek 21.4.2017

Po třech báječných sezónach musí komunitní zahrada skončit. Je nám to líto, ale pohřeb nechystáme. Něco končí, něco snad začíná. Stavte se na Smetance, můžete vzít něco dobrého k jídlu a pití. Těšíme se na Vás!

Jediná komunitní zahrada v Praze 2 je v ohrožení. Možná bude muset ustoupit nafukovací hale

Jediná komunitní zahrada v Praze 2, která vznikla aktivitou stovek místních občanů na roky nevyužívaném pozemku a sdružuje více než tři stovky lidí, možná zanikne. O pozemek, kde zahrada stojí, totiž projevila zájem sousední základní škola a žádá vedení Prahy 2, aby zde postavilo nafukovací sportovní halu. Na podporu zachování tohoto unikátního místa v centru Prahy vznikla petice, kterou mohou lidé podepsat buď přímo v areálu komunitní Zahrady Smetanka nebo elektronicky. Solidaritu se zahradou budou moci lidé vyjádřit také symbolickým zavěšením vzkazu na plot zahrady během sousedské slavnosti Zažít město jinak, která se koná v sobotu 17. září 2016. První vzkazy zavěsí zahradníci a zahradnice ze Smetanky v 10 hodin.

ANO přestavbě Sokola v Riegrových sadech, NE zrušení komunitní zahrady Smetanka.

Je jen na nás, jak budeme kultivovat a rozvíjet naší městkou část a sousedské vztahy. Proto my, níže podepsaní zásadně nesouhlasíme s rozhodnutím Rady MČ Praha 2.

Podepište prosím petici zde:
http://www.petice24.com/zachrame_jedinou_komunitni_zahradu_na_praze_2